Євробачення для України. Формула успіху, чи є вона?


Автор: Дичаківський Валерій, учень 10А класу

Євробачення для України, за 12 років її участі, стало справжнім святом, якого щороку чекають сотні, а то й мільйони українців.
Україна заявила всій Європі про рівень досконалості музики, саме тому наші

 співаки та співачки посідають здебільшого місця в топ 10.

В 2015 році Україна вперше відмовилась приймати участь у міжнародному конкурсі. Така заява обурила багатьох єврофанів, не тільки України, а й всієї Європи.
І ось минув рік – ми знову готові повернутися на міжнародний олімп.
Відмінно від попередніх років, шлях вибору представника від України змінився. Ці зміни є великим кроком у розвитку для того, щоб ми могли вибрати найдостойнішого, і виправдовують рік без Євробачення.
Раніше, україномовну спілку на європейському рівні представляв канал Перший (від літа 2015 UA: Перший). Саме цей канал впродовж 12 років займався вибором учасників від України на пісенний конкурс.
А розпочала свій шлях Україна у далекому 2003 році. Саме тоді співак Олександр Пономарев з піснею "Hasta la vista" став першим представником нашої країни на міжнародному батлі. На жаль, тоді він посів лише 13 сходинку. Як зазначає сам артист, то хотів у Ризі (саме там проходило Євробачення 2003), представити публіці ліричну пісню, але "дехто" вважав, що це пройде повз слухача. Зараз Олександр продовжує кар'єру співака.
Вже за рік на сцені Стамбула (Туреччина), Руслана запалила всіх своїми Дикими танцями - "Wild dances". Співачка зазначала, що пісня, представлена Європі, була обрана перед закриттям заявок, і увесь час Руслана разом із своєю командою гастролювала з іншої піснею. Прибувши до Туреччини, всі пророчили їй перемогу, й не наврочили. Руслана гідно пройшла півфінал, де посіла 2 позицію. А в фіналі співачка, зібралась із думками, усі українці в той час відчувала, що Руслана це та співачка, яка виражає душу України, і обігнавши своїх суперників перемогла, в сумі набравши 281 бал. Це була перша і поки єдина абсолютна перемога України.
В 2005 році Україна приймала 50 ювілейний конкурс у Києві. До вибору представника Перший канал підійшов, з огляду на те, що було актуальним: славнозвісна Помаранчева революція. Незважаючи на прагнення Ані Лорак (тоді вже відомої співачки) представити Європі свій хіт, мовна спілка відправляє гурт "Гринджоли" з піснею "Разом нас багато". У фіналі, пісня лише на 19 сходинці. Поки що це є антирекордом України. Далі йшли чудові виступи і результати були такі: 2006 - 7 позиція, 2007 рік - 2 місце, 2008 рік - 2 місце.
Від 2009 року Перший канал, щоразу, проводить відкритий відбірковий етап, і щороку навколо національного відбору плітки, скандали, це ніби стало частиною вибору нашого представника.
Як зазначила Марія Яремчук (представниця України на Євробаченні 2014 у Данії, у фінали 6 місце), так країна тримає свого представника у тонусі, щоб той не розслаблявся. Впродовж відкритих відборів, ми один раз ввійшли в трійку лідерів, один раз в топ 5 . Чи можна твердити, що потрібні нам ці відбори?
І ось в 2016 році, вже UA: Перший підписує контракт з телеканалом СТБ про співпрацю впродовж 3 років.
Впродовж місяця, подорожуючи країною журі обирало гідних представити Україну на європейському рівні. Тож лише 18 найкращих пройшли до півфіналів (які проходили 6 та 13 лютого). З кожного півфіналу, за підсумками результатів голосування журі та телеглядачів до фіналу потрапили по 3 учасника.
Щодо системи, в цей раз на відміну від інших років, вона була прозорою. Після ефіру СТБ на офіційному сайті, виклав результати голосування телеглядачів у відсотках.
Отже 6 учасників 21 лютого будуть боротися за право представити Україну на Євробаченні 2016, яке буде приймати Швеція!
Серед фіналістів :
Jamala - "1944"
Sunsay - "Love manifest "
The Hardkiss - "Helpless"
Nuangels (НеАнгели) - "Higher"
Brunettes Shoot Blonds - "Every monday"
Pur:Pur - "We do change"
Євробачення досить цікавий конкурс, і досить багато співаків шукають "формат", якого НЕ існує, кожен переможець вражав по своєму.
Чи можна твердити, що переможці Євробачення 2006 гурт Lordi, шукали якісь канони? Ні, епатажні артисти, з роковою піснею, підняли всю Європу!
Тож твердити, що слід дотримуватися певних ФОРМАТІВ, на мій погляд, не можна.
Вважаю, що пісня від України має бути такою, яка могла б як найкраще розкрити харизму та неповторність України. Щоб європеєць слухаючи, розумів, що це УКРАЇНА.
Тож Україна, вибираймо серцем та душею!