Проблемна тема нашого міста. Безпритульні тварини.


Автор: Ярова Мар"яна,

учениця 11Б класу

За загальноприйнятою зоологічною класифікацією до безпритульних собак відносяться:

  • Собаки закритих територій.
  • Собаки під'їздів.
  • Собаки бомжів.
  • Напівздичавілі  міські собаки.
  • Здичавілі собаки.

 Актуальність проблеми. Постраждалі.

- Напади на дітей. Подальша потреба у психологічній реабілітації.

 

- Проблеми для домашніх і диких тварин. Бродячі собаки знищують кішок - прямих ворогів щурів і мишей. Самі собаки погані щуролови. У лісах бродячі собаки також завдають шкоди, знищуючи все що менше себе. Є численні випадки полювання бродячих собак на кабанів, в лісах де невелика популяція вовків.

- Проблеми для громадян, які займаються фізкультурою. Вільне проживання бродячих собак в українських міських парках та рекреаційних зонах, де їх підгодовують опікуни, створює проблеми для відпочинку громадян. Зокрема, у квітні 2008 року 55-річний кандидат технічних наук, програміст Володимир Гайдаржінскій займався бігом в Парку Перемоги. На центральній алеї близько 19 години вечора він був атакований зграєю бездомних собак. Від ран Гайдаржінскій помер через тиждень у реанімації.

-         Проблеми для велосипедистів. На популярних українських форумах велосипедистів йде активне обговорення захисту від нападу безпритульних псів. Сайт «Велоотпуск» повідомляє, що відірватися від переслідування зграї практично неможливо - швидкість біжить собаки досягає 40 кілометрів на годину.

-         Проблеми співіснування собачих зграй та інвалідів по зору. Житель Миколаєва - інвалід по зору Костянтин Гвоздьов скаржиться на те, що він і тисячі інших сліпих, що проживають в Миколаєві відчувають серйозні проблеми під час прогулянок по місту через напад на нього безпритульних собак. Зокрема він був змушений припинити прогулянки по місту з паличкою, після того як був атакований зграєю з семи тварин.

-         Проблема поширення інфекційних захворювань і паразитів. Найчастіше бродячі собаки схильні до грибкових захворювань шкіри - мікроспорії (стригучий лишай). Крім цього, бездомні тварини заражені кишковими паразитами - глистами.

За інформацією, представленою інтернет - ресурсом «Преступности.Нет»: У понеділок, 7 квітня, в Миколаєві, близько 10 ранку на вулиці Адміральській зграя бродячих собак накинулася на учня другого гімназії Олексія Руденка і покусала його.

Статистика:

  • Начальник управління охорони навколишнього середовища та благоустрою ЖКГ Володимир Корчагов називав цифру 10-11 тисяч.
  •  Керівник Миколаївського міського товариства захисту тварин Муза Махова каже про 12-13 тисяч.
  • Гендиректор ТОВ «Крот» Олег Колесник посилається на європейський досвід підрахунку і стверджує, що в місті до 40 тисяч бродячих собак!

В Європі виступають спільноти захисників тварин. Вони розуміють, що проблема існує. І наводять приклад гуманного вирішення проблеми:

  • контроль за народжуваністю;
  • дуже високі штрафи, якщо ви не можете наглядати за собакою, не контролюєте  народжуваність і викидаєте собаку на вулицю.
  • собачі притулки;
  •  стерилізація;

Тим часом громадяни починають об’єднуватися в неформальні угруповання і труять собак. Кілька тижнів тому в районі «Намиву» було отруєно близько 30 собак. Вони називають себе – «догхантерами» (мисливці на собак).

  • Позитивний досвід співпраці з "Фір Пфотен Інтернешнл" вже є - у 2012 році в Миколаєві були простерилізовані і вакциновані від сказу 477 безпритульних тварин - 439 собак і 38 котів. Хоча проблема досі актуальна.

Для мене ця проблема є особливо актуальною, адже я кожен день стикаюся з безпритульними агресивними собаками.