Як я вперше побувала на «Міжнародному конкурсі шкільних медіа»


Автор: Степанова Ірина, учениця 8В класу
 
В цьому році наша газета виграла у двох номінаціях:  «Найкраща електронна газета» та «Кращий автор статті», яким стала наша подруга Кузьміна Регіна, учениця 5-А класу. 

У цьому році я вперше побувала на Міжнародному конкурсі шкільних медіа. Для мене це було дуже цікаво. Увесь тиждень до початку конкурсу я закидувала подругу питаннями: «А що? А як все це буде?». Я очікувала дізнатись багато чого корисного, познайомитись з цікавими людьми. Можу сказати, що мої сподівання здійснились.
Цілих три дні учні з різних шкіл різних міст і країн відвідували різноманітні майстер-класи, де люди, пов’язані з журналістикою, розповідали про свою працю.
Першого ж дня ми пішли у Палац творчості учнів, що знаходиться біля нашої школи. Тут відбулося відкриття юнкорівського зльоту «Засоби масових комунікацій сьогодні і завтра» та відкриття фотовиставки Сергія Лойко «Пекельний аеропорт». На відкритті виступали:

- Головченко Гліб – президент Міжнародного конкурсу шкільних медіа;

- Бухтатий Олександр – секретар Національної спілки журналістів України;

- Наливайко Олег – голова Держкомтелерадіо України;

- Григоренко Костянтин - секретар Національної спілки журналістів України;

- Котюжанська Тетяна – президент Асоціації медіа-юристів України;

- Погорелов Олексій – генеральний директор Української Асоціації видавців періодичної преси;

- Рєпкова Тетяна – експерт Ради Європи, засновник Клубу медіа менеджерів (Париж);

- Сімченко В’ячеслав – директор Миколаївського тепловозоремонтного заводу;

- Танасов Сергій – «кіборг» 79-ї ОАЕРМБр, голова Громадської організації «Спілка військовослужбовців»;

- Шлапак Роман – керівник спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні».

Після привітань гостей відбулося вручення дипломів лауреатам ХVIII Міжнародного конкурсу шкільних медіа. Потім Григоренко Костянтин провів майстер-клас для юнкорів під назвою «Місцева преса в Інтернеті», а для керівників груп відбулася науково-педагогічна конференція «Медіа-освіта та інформаційне суспільство».

Другого дня було ще більше цікавинок. Наприклад, спочатку моя подруга та я пішли на зустріч з представником Google Павлом Скибою, котрий розповів багато про свою компанію, можливості, про які ми навіть не здогадувались, про технології майбутнього. Буде дуже цікаво дивитись, як вони змінять світ. Ще мені запам’яталась зустріч з міським головою у Миколаївському міськвиконкомі. Ми сиділи у Великій сесійній залі, ніби депутати, що вирішували важливі питання, а насправді слухали і задавали питання Юрію Гранатурову, Глібу Головченко та Налівайко Олегу. Вони з радістю відповідали. Потім у швидкому темпі усі юнкори пообідали. Після цього нас, ніби телезірок, на лімузині відвезли до Палацу творчості учнів, де ми під урочистий марш оркестру, пройшлися червоною доріжкою. Там нас фотографували та брали інтерв’ю. Далі була прес-конференція, де зібрались усі люди, що організовували цей конкурс. Найяскравішою, на сьогодні, подією стала урочиста церемонія нагородження переможців. Нагородження перепліталось з яскравими виступами під динамічну музику. Потім була фотосесія переможців та гостей конкурсу. І на цьому другий день закінчився.

Третього дня усі юнкори відвідали алею загиблих журналістів, де посадили нові ялинки, а також відвідали зоопарк. Мені не довелося це побачити, але, переглянувши фотографії, я зрозуміла, що все відбулося дуже зворушливо та надзвичайно).

Ось таким я побачила мій перший конкурс. Я дізналась багато цікавого і познайомилась з новими друзями, а значить - ніколи не забуду XVIII Міжнародний конкурс шкільних медіа!!!