Положенні про XХІV Міжнародний конкурс шкільних медіа.


Мега-класна новорічна дискотека від 10А класу!


Автор: Кузьміна Регіна, учениця 10А класу.

Фото: Кузьміна Регіна та Недбай Софія, учениці 10А класу

Як ви думаете, де ще в світі знайдеться така можливість - потанцювати, зробити гарні світлини, познайомитися із іншими учнями гімназії? Звісно на мега-класній новорічній дискотеці від 10А класу!

Відгук на виставу “Мина Мазайло” М. Куліша


Автор Серебро Марія, учениця 11 Б класу

На уроці української літератури учні 11-Б класу мали змогу насолодитися чудовим виступом однокласників. Вони підготували сценку за твором «Мина Мазайло», автором якого є Микола Куліш. Усього на «сцені» було троє учнів та мінімальні декорації. Неперевершена аматорська гра передала головну ідею твору. Відчувалось, що однокласники поринули в атмосферу 20-х років минулого століття, а костюми допомагали глядачам поєднати зорове та слухове сприйняття інформації.

Проблеми шовінізму, українізації та суспільних змін, порушені у творі «Мина Мазайло», є актуальними й донині. Мина – головний герой, його дружина та донька прагнуть змінити суто українське прізвище, цураючись рідного слова та славетного минулого. Їхній син категорично заперечував та засуджував наміри родини. Про що це говорить? У сім‘ї відбувається ідеологічний розкол. Таке явище несумісне з родинним щастям та добробутом. Посилює проблему те, то в справу втручаються інші родичі, що мають власні погляди на цю ситуацію.

Чому ж твір є актуальним у наш час? Зараз у соціумі панує непорозуміння на мовному тлі. Погано, коли знайомі сваряться через це, а ще гірше, коли існує ворожнеча між членами родини. Микола Куліш довів, що прагнення здобути зовнішню атрибутику (прізвище, одяг, книжки) ніколи не завершується добре. Людина відчуває себе більш поважною, вищою за статусом, але тільки на словах. Чи дійсно Мокій прагнув покращити життя побратимів? Ні. Чи допомогли книжки з антропології змінити майбутнє українського суспільства? Також ні. Саме тому зараз важливо розуміти, що дійсно є корисним для українців, а що люди роблять щодня задля іміджу.

Хоча ця сатирична комедія була написана про події, які відбувались майже 100 років тому, можна провести чіткі паралелі із сучасністю.  Розвиток української літератури завжди йшов у ногу з українською історичною дійсністю, у тісному зв’язку з реальним життям народу. Тому вивчення за шкільною програмою творів різних епох дає можливість повністю поринути в атмосферу минулого, розвиває розуміння естетики,  життя.

"Розумники й розумниці"


Картинки по запросу "Розумники й розумниці"Автор: Журавльова Аліна, учениця 11-В класу

Чи хотіли ви колись узяти участь у літературній вікторині? Я вважаю, що це було б гарним рішенням для людини, яка полюбляє читати.

2 грудня у нас в гімназії було проведено цікавий захід. Царлова Ірина Володимирівна, учитель зарубіжної літератури вищої категорії, учитель-методист, провела для шестикласників інтелектуальну гру "Розумники й розумниці" Узагалі, уся гра складалася з трьох агонів. Агони-це змагання (спортивні, поетичні, музичні, театральні) під час релігійних свят у Давній Греції. Учасникам пропонувалися три теми (байки, міфологія, пригодницька література), вони могли вибрати будь-яку. Після кожної правильної

Вікторія - переможниця!


Автор: Кузьміна Регіна, учениця 10А класу

Благодійність - це не завжди просто гасла, якась примарна мета й велика купа людей, які безкоштовно цю мету відстоюють. І для нашої країни великою проблемою є саме донесення цієї ідеї - благодійність, як тренд, який до того ж приносить користь всьому живому навколо.
26 листопада у Гімназії відбувся благодійний ярмарок. Було зібрано більш ніж 17 тисяч гривень, що підуть на лікування онкохворої дитини Вікторії Зубкової.

Ось і настала ця мить – ми стали справжніми гімназистами!


Автор: Федосова Марія,  учениця 5-В класу

Цей, здавалося, простий, осінній, погожий день подарував нам, звичайним п’ятикласникам (класний керівник 5В класу Царлова Ірина Володимирівна), таку урочисту й незабутню мить – ми стали гімназистами! Такому святу ми віддали свою неділю: вже зранку в наших домівках панував урочистий безлад. Але ми не просто збиралися до школи, ми збиралися в краще життя – в гімназійне життя!

Ой млинці, млинці!


Прес-центр 8А класа повідомляє:

Чи відомо вам, що історія млинців налічує століття. Передбачається, що ця страва була відома ще з Античності, а можливо, і раніше.

Слово «млинець» має явний зв'язок з давньослов'янським "млин" - виріб з меленого зерна. В українській мові слово «млин» існує і сьогодні. Млинець для наших пращурів - не просто улюблена страва, це повноправний учасник безлічі обрядів і ритуалів. 

Дуже класно, що в нашій гімназії є старші учні-приклади


Прес-центр 8А класу повідомляє:

"До 8-А класу (класний керівник Литвинова Вікторія Анатоліївна) на "оперативку" була запрошена учениця 11Б класу Тетяна Вареник, яка поділилася власним досвідом створення соціального відео про протидію буллінгу. Талановита дівчина разом з командою створили відеоролік, в якому закликали бути толератними один до одного і розуміти, що кожна людина унікальна! Дуже класно, що в нашій гімназії є старші учні-приклад для інших."

Як ми запалили зірки…


Прес-центр Стильного 5Б  повідомляє: 

У неділю, 17 листопада, ми дуже нервували. Ми пригадували кожен крок, кожен рух, ми повторювали про себе вивчені слова, міміку та жести, ми мали бути кращими… І ми стали – кращими Стильними Гімназистами Миколаївської гімназії №2! Це було шалено, стильно, наші емоції передались у зал, до кожного, хто завітав на Посвяту. А передувало цьому довгі тижні репетицій, наші ранішні підйоми, наша праця. Усі учні 5Б, батьки та наш класний керівник Олена Михайлівна Димова, доклали усіх сил, щоб свято посвяти в гімназисти запам’яталося назавжди. 

Я була студентом за обміном


Автор: Приходько Олена, учениця 11Б класу, фіналістка програми FLEX 2019

Торік я стала студентом за обміном у США завдяки програмі FLEX. Мрії здійснюються, чи не так? Багато моїх знайомих та друзів думають, що я просто була на відпустці. Однак їм ніколи не зрозуміти ті емоції, які я відчула на собі. Той розпач, коли зрештою кажеш батькам: «Бувай». Ті нерви, коли вперше зустрічаєш свою хост-родину. Той страх, що опановує тобою, коли заходиш до нової школи, де не знаєш жодної людини. Ту незручність, коли всоте перепитуєш якусь англійську фразу...

Попри всі складнощі, цей рік був насправді неймовірним! Я