Екологічні проблеми


Автор: учениця 6Б класу Кім Марія

Сьогодні немає людини, яка б не відчувала на собі стрімкого погіршення стану свого життєвого довкілля. Забруднення води в ріках, озерах, морях та повітря,  яким дихаємо. Проблема з забезпеченням якісною питною водою. Сумнів на якість більшості продуктів харчування внаслідок забруднення ґрунту і рослинності. Як наслідок–погіршення здоров`я більшості людей,  поширення традиційних хвороб та поява

нових. Головною причиною погіршення стану природного довкілля є людська діяльність, головним чином–техногенна. Безліч локальних антропогенних дій різної інтенсивності,  впливаючи на кругообігові природні процеси, призводить до регіональних і локальних змін. Це, перш за все, постійне підвищення кислотності атмосферних опадів, потепління і зміна клімату,  зменшення потужності озонової оболонки, збільшення радіоактивності навколишнього середовища.

Екологічна ситуація в Миколаївській області досить напружена.  Промисловий комплекс і багатогалузеве сільське господарство здійснюють значний негативний вплив на довкілля.         Деякі екологи вважають,  що добудова Ташлицької ГАЕС, яка входить до складу Південно – Української АЕС, загрожує екологічною катастрофою для Миколаївщини.

Здавалося б,  що може зробити для природи всього одна людина? Проте кожен з нас здатний на багато. По-перше, почати самостійно "доглядати" за навколишнім середовищем. Наприклад, викидати сміття в строго відведені контейнери, причому буде не зайвим ще й звертати увагу на поділ відходів на конкретні матеріали (скло в один бачок, а пластик - в іншій). Крім цього, ви можете регулювати і поступово знижувати споживання як електроенергії, так і інших ресурсів (вода, газ), необхідних для вашого комфортного проживання. Такими простими і доступними кожній людині заходами ми можемо вирішити екологічні проблеми планети.