Звідки в людях жорстокість і як подолати це явище?


Автор: учениця 6Б класу Кім Марія

Думаю, багато хто з вас замислювався щодо жорстокості. Виходячи на вулицю ми потрапляємо у жорстокий світ, але сонячне проміння в душі дає надію на добродушність у цьому світі.

Як казав Л. Сенека: «Будь-яка жорстокість походить від душевної черствості та слабкості». Я вважаю це влучним висловом, бо коли людина «відпускає» руки, стає слабкою та не хоче боротися далі з життєвими випробуваннями, їй важливо самоствердитися серед слабших. Вона починає їх ображати та їй від цього добре. Душа в цієї людини черствіє та чорніє, в ній стає недостатньо місця для того світлого проміння в душі. Також є влучним вислів Клода Андріана Гелефеція: «Жорстокість є завжди результатом страху, слабкості та боягузтва». Жорстокість це не тільки прагнення завдати страждань іншим, а й байдужість до них. Наприклад, якщо потопає одна людина, прохаючи про допомогу, а інша, бувши в стані допомогти, просто лежить і спостерігає з байдужістю або зі злобним задоволенням – це жорстока людина.

 

Кожна людина розуміє слово жорстокість по різному, кожен має свою думку щодо її виникнення та боротьби з нею. Наприклад: мій однокласник Сергій Марисєв, розкриває цю тему так: «З первісних часів для харчування люди вбивали тварин жорстоко. В історії є також багато прикладів жорстокості. Єдиний вихід – це гуманність, толерантність та співпраця. Але жорстокість не подолати повністю – тому що це в людина генетично». Інші гадають, що для подолання цього явища треба бути більш ввічливим та любити світ. А я гадаю що треба, жити – як справжня людина та думати перед тим, як зробити певний крок. Бо жорстокість змінює нас в гіршу сторону. А з нами змінюється і Наша Планета. Давайте, жити, а не виживати!