Історична довідка


Миколаївська гімназія № 2 започаткована у 1864 році, оскільки у двоповерховій будівлі по вулиці Адмиральській, 20 було відкрито жіночу прогімназію.

15 серпня 1898 року прогімназія була перетворена у гімназію – навчальний заклад з семи класів. Восьмий, педагогічний клас, який випускав учителів, було відкрито у серпні 1900 року. Про це свідчать записи в «Адрес-календаре и в справочной книге Николаевского Градоначальства на 1904 год», на 64 сторінці якого написано так: «Николаевская 2-я Мариинская женская гимназия. Председатель педагогического совета К.Л. Добрицкий. Начальница Ю.Н. Прокопова».

Серед навчальних предметів у гімназії важливе місце займали Закон Божий, російська та іноземні мови.

У 1919 році відбувся останній випуск Миколаївської другої гімназії. У цьому ж році у приміщенні гімназії було відкрито Миколаївську другу трудову школу. До 1936 року вона була семирічною, а у 1936 р. відбувся перший випуск десятого класу. До середини 50-х рр. ХХ сторіччя школа залишалася жіночою. У 1959 році у зв’язку з необхідністю підготовки спеціалістів, які вільно володіють іноземною мовою, на Україні відкриваються 200 шкіл з поглибленим вивченням іноземної мови, а тому – середня школа № 2 м. Миколаєва була перетворена на спеціалізовану школу з поглибленим вивченням англійської мови.

З 1991 року середня школа № 2 отримала новий статус школи-гімназії Центрального району міста Миколаєва.

З 1993 року рішенням представника Президента по Миколаївській області навчальному закладу присвоєно статус гуманітарної гімназії № 2.

У 1996 році гімназія створює навчально-виховний комплекс зі спеціалізованою школою № 59 I ступеню з поглибленим вивченням англійської мови з 1 класу, примножуючи давні славні традиції минулого, основним напрямом своєї діяльності виступає тісна співпраця гімназії та прогімназії, що дозволяє зберігати наступність у навчанні, розвитку й вихованні учнів.

Сьогодні навчальний заклад – Миколаївська гімназія № 2 – перейшов на новий зміст освіти, що пов’язано з дванадцятирічним терміном навчання.

Даний навчальний заклад пройшов ліцензування та атестацію Управлінням освіти Миколаївської обласної державної адміністрації (Ліцензія Серія ЗОД-П № 150630 ; Свідоцтво про атестацію Серія ЗД-П № 150015 ).