Круглий стіл "Використання можливостей Інтернету та ІКТ у навчальному процесі як фактор оптимізації НВП та професійного розвитку педагога"


(учасники-учителі кафедри СГД).

Питання для обговорення:

-дидактичні можливості соціальних сервісів на уроках;
-місце інтернет-технологій у системі фахової, методичної підготовки вчителя.

Інтернет-ресурси для вчителів української мови та літератури
1.Міністерство освіти і науки Україниhttp://www.mon.gov.ua/
2.Інститут інноваційних технологій і змісту освітиhttp://iitzo.gov.ua/
3.Мала академія наукhttp://man.gov.ua/ua
4.Parta.http://www.parta.com.ua/ukr/
5.Освітній портал http://www.osvita.org.ua/
6.Освіта.http://osvita.ua/school/lessons_summary/mova/
7.Уроки.нет http://www.uroki.net/docukr.htm
8. http://www.ridnamova.ck.ua/
9.Портал вчителів України Наша школа http://nashaskola.org.ua/viewcategory/21-ukrayinska-mova-ta-literatura.html
10.Для вчителів української мови http://www.glazova.org.ua/
11.Учительский журнал on-
12.http://www.teacherjournal.com.ua/shkola/ukrainska-mova-ta-literatura/16
13. Портфоліо вчителя української мови 00-portfolo-vchitelya-ukransko-movi.html



http://www.teacher.in.ua – Український освітній портал. Український портал для вчителів та викладачів. Розробки уроків і сценаріїв до свят. Методичні матеріали. Наочність до уроків.
http://www.bankportfolio.ru – банк інтернет-портфоліо вчителів.
21 – Все для вчителя. На сайт зібрано матеріали на допомогу вчителю-практику. До вашої уваги конспекти уроків та методи інтерактивного навчання.
http://notatka.at.ua – Записник сучасного вчителя. Сайт для інтерактивних педагогів. Основу сайту становлять ІКТ, в тому числі, презентації з усіх шкільних предметів, конспекти і методичні поради до проведення сучасного продуктивного уроку та матеріали для виховної роботи.
http://wecreative.ucoz.ru – творчий учитель. Сайт для творчих учителів, на якому можна знайти цікаві матеріали та завантажити свої надбання для обміну досвідом.
http://www.dnipro-ukr.com.ua – Літературно-художній журнал «Дніпро». Сценарії шкільних свят, новинки літератури, світова та українська класика.
Освітянська мережа України (www.ednu.kiev.ua) - представляє всі українські інформаційні ресурси, пов'язані з освітою: міжнародні, донорські та громадські організації, навчальні заклади, довідник для абітурієнтів, освіту і вивчення мов за кордоном, гранти і стипендії, українську освітянську пресу, виставки, семінари, конференції, дистанційне навчання в Україні і за кордоном.
Європейський освітній портал (www.eu-edu.org) – інформаційно-аналітичний веб-ресурс, присвячений інтеграції України в європейський освітній простір. Веб-сайт містить практичну інформацію для студентів, які бажають навчатися в Європі; науковців, які прагнуть стажуватися у країнах ЄС; керівників освітніх інституцій, які поступово долучаються до Болонської системи чи прагнуть отримати фінансову підтримку своїх освітніх ініціатив; урядовців та громадських активістів, дотичних до питань освітньої сфери.
Освітній портал (www.osvita.org.ua). Інтернет-ресурс, в якому вчителі, учні, батьки, управлінці галузі освіти різних рівнів і всі зацікавлені можуть знайти найрізноманітнішу інформацію – від новин до планів уроків, методичні розробки та аналітичні матеріали щодо розвитку освіти в світі.
Веб-ресурс "Українська система дистанційного навчання" (www.udl.org.ua), на інформаційних сторінках якої можна ознайомитися з програмами певних курсів та даними про викладачів, взяти участь в онлайн-конференціях тощо.
Каталог "Бібліотеки України" (www.ukrlibworld.kiev.ua). Представлена повна інформація (телефони, місцезнаходження, адреси сайтів) про бібліотеки всіх областей України.
База даних «Законодавство України» (www.zakon.rada.gov.ua) знаходиться на сайті Верховної Ради України. Пошукова система дозволяє швидко знайти документи як за реквізитами, так i за контекстом.
Портал «Діти України» (www.children.edu-ua.net) надає різноманітну педагогічну інформацію, зокрема, методичну. Інформація, розміщена на ньому, спрямована на широке коло користувачів: від дитини до вчителя та батьків.
Освітній шкільний портал "Острів знань" (www.ostriv.in.ua). На освітньому порталі користувач має можливість познайомитись з новинами та подіями освітнього життя, а також скористатися автоматизованою базою даних вищих навчальних закладів України, каталогом освітніх сайтів та іншою різноманітною інформацією з питань освіти та науки. Ресурс буде корисний для користувачів молодшого, середнього і старшого шкільного віку, а також для вчителів та батьків.
Український центр оцінювання якості освіти (www.testportal.gov.ua) надає інформацію пропідготовку і проведення зовнішнього незалежного оцінювання, результати ЗНО, програми ЗНО, тести, представляє регіональні центри та нормативні документи.
Наукове електронне фахове видання "Народна освіта" (www.narodnaosvita.kiev.ua) надає можливість педагогам, політичним і громадським діячам, пошукувачам наукових ступенів на сторінках окремих тематичних рубрик презентувати свої наукові доробки в галузі освіти, а також інформує дописувачів про вимоги щодо оформлення та представлення наукових статтей.
Слово вчителя (www.konserg.ucoz.ua). Сайт cтворений для поширення педагогічного досвіду вчителів-предметників, спілкування, обміну ідеями. У ньому викладено розробки уроків, виховних годин, комп'ютерних програм, тестів, поурочні та календарні плани тощо.

http://www.ukrmova.dn.ua – українська мова та література. Методичні матеріали до уроків, олімпіад та конкурсів. Календарне планування, тематична атестація, атестація учителя, розробки уроків.
http://vk.com/uabooks – українські аудіокниги.
http://www.dilovamova.com – українське ділове мовлення.
Українська мова та література на на допомогу вчителю Українська мова та література в школі.Електронна версія науково-методичного журналу.
“Поезія та авторська пісня України”. Сайт сучасних українських авторів, конкурси, літературна періодика, Форум, конкурси, цікаві проекти ..Вірші. Київ. ua”: сучасні київські автори, поетична школа, критика, конкурси, спілкування “Національна спілка письменників України”. Літературна Україна, письменницький довідник, загальні факти про НСПУ, з’їзди тощо
Сайт видавництва “КАЛЬВАРІЯ”. Новини видавництва, автори, фотогалерея, „Кальварійські посиденьки”, видання, читальня, Форум та ін.
Твори з української мови Розробки уроків та багато іншої корисної інформації
Презентація методичного об`єднанняhttp://korzun.at.ua/load/prezentacija_roboti_metodob_96_ednannja_vchitel...
Диктанти з української мови. Запропоновані тексти диктантів — це цілісні завершені уривки, вилучені з творів художньої літератури, публіцистичних творів, періодичної преси.
Розділ сайту http://vchytel.info/
http://ukrainezzosh75.blogspot.com/p/11.html - цікаві матеріали про літературу кінця ХХ - початку ХХІ ст.
ukrlitera.ru Художня українська література, матеріали для школи: розробки уроків, календарно-тематичне планування.
http://skripnikmarina.ucoz.ua/ - сайт новий, цікавий. Тут є online тести з української мови та літератури, де учні можуть перевірити свої знання й отримати оцінки; довідники, кросворди, розробки уроків, презентації, аудіо- та відеоматеріали з української літератури тощо.
http://ukrainskamova.at.ua/ Офіційний сайт української мови. повна збірка правил української мови, та ще багато цікавої інформаціїї. Зокрема - ділова мова, мова для початківців, відео уроки, презентації та книжки українською.
http://eureka.ucoz.ua/ - багато цікавого матеріалу з літератури.
http://tsybulyanskabigmirnet.blogspot.com/ Блог "Еверест філології" (українська мова та література) для вчителів, учнів та їх батьків.
http://school.xvatit.com Гіпермаркет знань — це повна матриця всіх уроків і тестів. Тепер вся школа в одному місці. Окрім того, кожен може додавати свої вставки за ангалогією до Вікіпедії. Завдяки цьому кожен урок стає повнішим та сучаснішим. Тут все як у великому магазині самообслуговування, за одним виключенням: платити ні за що не потрібно. Натискайте на потрібний вам урок або тему і не забудьте про багаточисельні опції, в яких є кольорові презентації уроку, ілюстрації, домашні завдання і багато всього іншого, тобто — «повний фарш» уроку.
Для зручності відвідувачів даю прямі посилання на розробки уроків з української мови таукраїнської літератури на Гіпермаркеті знань.
http://testzno.com.ua/ Протестуй свої знання. На сайті можна перевірити свої сили в написанні тестів ЗНО з різних предметів, у т.ч. з української мови та літератури. Тестування проводиться анонімно без попередньої реєстрації. Інформація про тестування учасника є конфіденційною.
http://ukrtvory.ru/ Українські твори з літератури. Твори учнівські (5-12 клас),не всі досконалі, проте на головній сторінці та в розділі "Робота над творами" гарний матеріал для підготовки учнів до написання творів.
http://ukrmova.dn.ua/index.html Не забудьте й про вже відомий нам сайт Сороки Г.П. Охайний, чітко викладено матеріали. На жаль, не завантажується схема аналізу епічного твору.
http://ippo.org.ua/index.php?option=com_content&;task=blogcategory&id=59&Itemid=61 Сайт інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім. Б.Грінченка. Корисні матеріали для учителів мови й літератури, у т.ч. для підготовки до атестації.
http://www.ukrtvory.com.ua/index.html
"Бібліотека школяра". Скопіювала анонс розділів: "Українська мова" - велика колекція учнівських творів з мови. "Українська література" - колекція шкільних творів з української літератури. На сайті максимально підібрані твори з літератури, які допоможуть Вам в стислі строки написати чудові роботи та отримати вищий бал. Всі твори викладені відповідно до шкільної програми учнів українських шкіл.
http://www.glazova.org.ua/ Для вчителів української мови. Сайт веде Олександра Глазова.
http://pysar.net/vidu.php Українська поезія. За алфавітом. Твори поетів також за алфавітом - зручно шукати. Є корисні посилання.
http://www.parta.com.ua/ukr/ Усе організовано згідно зі шкільною програмою. Внизу головної сторінки знайдете дрібні посилання, серед них "Шкільна програма". Є перелік всіх тем уроків літератури (у т.ч. світової) за класами (7-11), а також додаткові матеріали,реферати, твори, перекази, матеріали ЗНО, біографії, тексти для додаткового (самостійного, позакласного) читання та ін. "Так, представлені матеріали з 7 по 11 клас до предметів Українська література, Зарубіжна література, Історія України. Додав посилання у відповідні наші розділи . Пряме посилання на сторінку з уроками:http://www.parta.com.ua/ukr/school_program/
http://www.ukrlitzno.com.ua/ 9-11 класи. Українська література - готуємося до іспитів (ЗНО).Тут зібрано матеріал з теорії літератури, розповідається про життя та творчість письменників, короткий (а не скорочений!) зміст творів та питання для самоконтролю. http://www.ukrlitzno.com.ua/mapa-sajtu/ - це мапа сайту.
Ідея в тому, щоб зібрати в одному місці посилання на найкорисніші для вчителів предметні сайти.
Мультимедійні підручники з української мови та літературиhttp://rozumniki.net/catalog/products/ukrayins%60ka-mova-ta-literatura/
http://medievist.org.ua/ - інформація про українську латиномовну літературу. Статті з методики викладання української літератури.
http://nbilokura.blogspot.com/ - блог "Мовний світ" вчителя української мови та літератури
http://osvita.ua/publishing/urok/5934/

Ресурси для вчителів історії. ( Раєвська О. В.)
ОСВІТНІ ПРОГРАМИ https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/navchalni-programi
http://testportal.gov.ua/ УЦЯО. Загальна інформація, нормативні документи, приклади завдань.
• http://pidruchniki.com/istoriya - навчальні матеріали онлайн
• http://ukrclass.info/ukr/electronic_library/122_95 – електронна бібліотека
• http://ukraine.ck.ua/ - сайт “Україніка”
• http://incognita.day.kiev.ua/101-prychyna-liubyty-ukrainu - 101 причина любити Україну
• http://avr.org.ua/ - електронний архів визвольного руху
• http://www.ukrcenter.com/ - Український центр (фотогалерея-історія)
• http://izbornyk.org.ua/ - Ізборник. Історія України
• http://ukrstor.com/ - історія національного руху в Україні 1800-1920 рр.
• https://www.youtube.com/playlist?list=PLWEafJlvXzDfWQ-XrlU0JCv5ognrbDiwq – листи з фронту
• https://www.youtube.com/playlist?list=PLoZE7FiUPyjSoY_nFgiSAW54JqxHaEf4k – історія України
• https://www.youtube.com/playlist?list=PL0E210D668D637232 – історія України-2
• http://www.arthistory.ru/index.htm - історія образотворчого мистецтва
• http://www.vatican.va/various/basiliche/san_giovanni/vr_tour/index-en.html - віртуальна екскурсія Ватиканом
• http://chornobylmuseum.kiev.ua – національний музей “Чорнобиль”
• http://www.3dmaps.com.ua/ua/place/palaci-ta-galereyi/palac-potockih.html - палац Потоцьких
• http://incognita.day.kiev.ua/museums/trypillia/ - Історико-археологічний музей Трипілля
• http://www.gulag-museum.org.ua/ - віртуальний музей ГУЛАГу
• http://www.genealogy.zp.ua/ - генеалогія в Україні
• http://geacron.com/home-en/?&sid=GeaCron472516 - подорож у минуле. Як змінювалась карта світу з роками.
• Візуальний словник - http://vslovar.org.ru/;
• Розробки уроків https://naurok.com.ua/
• https://www.historyua.com
• http://ru.osvita.ua

Умови участі вчителів у Форумі педагогічних ідей "УРОК"
Всеукраїнський каталог педагогічних матеріалів «Відкритий урок: розробки, технологій, досвід» та національний освітній інтернет-сайт «Освіта.ua» запрошують всіх освітян України взяти участь у Форумі педагогічних ідей «УРОК» та опублікувати на сторінках каталогу власні матеріали.
Усі учасники форуму отримують на поштову адресу сертифікат про публікацію матеріалу в каталозі «Відкритий урок: розробки, технології, досвід». Наступний номер каталогу вийде з друку у грудні 2019 року. Подання матералів до грудневого каталогу триватиме до 20 листопада 2019 року включно.
Для публікації в каталозі приймаються розробки уроків, позакласних заходів, дидактичні матеріали, статті та інші матеріали вчителів.
Усі матеріали, що надійдуть на форум, будуть депоновані (в каталозі публікується анотація з посиланням на місце розміщення роботи на сайті Освіта.ua).

Роботи для публікації приймаються постійно. Наступна публікація матеріалів у каталозі відбудеться у грудні 2019 року.
Усі роботи, надіслані авторами для участі у Форумі, розподіляються до відповідних розділів за предметами або за тематикою матеріалу та розміщуються у спеціальному розділі нашого сайту Форум педагогічних ідей "УРОК".
Форум проводиться тільки для передплатників каталогу «Відкритий урок: розробки, технології, досвід».
Для того щоби взяти участь у форумі необхідно надіслати до редакції файл з матеріалом та копію передплатної квитанції за допомогою наступної електронної форми.
Кожному учаснику Форуму звичайною поштою, а також у електронному вигляді надсилається Сертифікат на публікацію матеріалу в каталозі "Відкритий урок: розробки, технології, досвід".
Для розміщення одного матеріалу на Форумі учаснику необхідно передплатити каталог «Відкритий урок» на 1 місяць (грудень 2019 року). Вартість передплати становить 139,00 грн. Для розміщення на Форумі двох матеріалів, учаснику необхідно передплатити два примірники каталога, трьох матеріалів – 3 примірники і т.д. Без копії передплатної квитанції матеріали на участь у Форумі не приймаються. Автор може надіслати необмежену кількість матеріалів для участі у форумі.
Сертифікати надсилаються протягом п'яти робочих днів із моменту отримання редакцією заяви, матеріалу та передплатної квитанції.
Передплату каталогу можна оформити в будь-якому поштовому відділенні України або онлайн на сайті Деравного підприємства "Преса".
Передплатний індекс каталогу: 21853.
ПОДАТИ МАТЕРІАЛ