Валентинів день


Автор: Пащенко  Ксенія, учениця 10 Б класу

Свято закоханих, ще відоме, як день святого Валентина вже стало своєрідною традицією нашої школи. Кожного року ми влаштовуємо це свято. Але чи задумувались ви, яка історія цього дня?
Валентинів день припадає на 14 лютого. За легендою, християнський священник Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського (III ст. від Р. Х.) й поруч з основним покликанням займався природничими науками та медициною. Войовничий імператор Клавдій нібито вважав, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію і видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Валентин, попри цей указ, продовжував таємно вінчати всіх

охочих. За це його заарештували й ув'язнили під охороною офіцера, прийма́чка якого була сліпою. Священник оздоровив її, а опісля навернув на християнство батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого. Але щонайменше троє святих Валентинів були римськими мучениками. Один був священником і лікарем у Римі, другий — єпископом у Терні (Італія), третій жив у Єгипті приблизно у 100–153 роках. Останній був одним із кандидатів на пост римського єпископа (тобто Папи), у своїх проповідях звеличував цінності шлюбу як втілення християнської любові. Про обставини його смерті і про місце поховання практично нічого невідомо. Римський Валентин загинув 269 року (часи імператора Клавдія II), тернійський — 197-го. Обидва були поховані на одному цвинтарі (поблизу сучасних воріт Порта дель Пополо у Римі, які тепер часто називають «воротами Святого Валентина»). Останки першого Валентина (римського священника і лікаря) згодом зберігалися в одній із церков Рима. 1836 року Папа Римський Григорій XVI передав останки церкві в Дубліні, де вони зберігаються досі. Останки другого Валентина нині перебувають у базиліці Святого Валентина в Терні — місті, де він колись був пастирем. Вважається, що День Святого Валентина у християнські часи замінив собою язичницьке свято луперкалій (на честь бога Фавна; за іншою версією, на честь богині шлюбу, сім'ї Юнони), який відзначався щороку 14 лютого.

В Україні свято не так давно набуло популярності. Але шкільне самоврядування нашої школи швидко вигадали декілька цікавих ідей, щодо цієї події.
Кожного року у гімназії у цей день діє "Таємна пошта". Кожен може анонімно відправити валентинку людині, яка подобається. Також проводяться цікаві майстер-класи. У цьому році ми запропонували учням взяти участь у створенні "Гімназійної валентинки" та виготовленні листівок своїми руками.
Щеодніїю своєрідною традицією ношої альмаматер стало створення тематичних відео. Цього разу головне питання "Що для тебе кохання?"
На мою думку, день святого Валентина - це чудове свято, яке нагадую нам про силу любові.