Ресурсна зустріч для вчителів "Зупинка Я: дбаємо про себе"


                                                                                Психологічна служба ліцею повідомляє: 

Як часто Ви турбуєтесь про себе та власне здоров’я? Коли щось заболить чи коли захворієте? Чи у якесь особливе свято, наприклад, День народження? Саме тоді ми себе балуємо і піклуємось про себе. Але чи варто для цього чекати особливого випадку? Адже турбота про себе вимагає більше, ніж одного разу на рік! Саме про це ми поговоримо сьогодні, а також подаруємо Вам персональний маршрут турботи про себе. Настав час турботи про себе! Поїхали!                                                                                                                             У вівторок 02.04.24 практичний психолог ліцею Н.М. Обльотова запросила вчителів на ресурсну зустріч "Зупинка Я: дбаємо про себе"

 Навігатор зустрічі: 

Навички, які необхідні, щоб надавати дітям підтримку


                                                                             Психологічна служба ліцею повідомляє: 

Турбота про себе – запорука твоєї ефективності


                                                                               Психологічна служба ліцею повідомляє: 

Джерело  https://lyceum.ztu.edu.ua/2022/07/13/turbota-pro-sebe-zaporuka-tvoyeyi-efektyvnosti/

 

 

ПСИХОЕМОЦІЙНА ПІДТРИМКА: ТУРБОТА ПРО СЕБЕ ПІД ЧАС ВІЙНИ


                                                                                         Психологічна служба ліцею повідомляє: 

Турбота про себе – це обов’язок 24 години на добу 7 днів на тиждень, а особливо в умовах воєнного стану. Якщо ми не подбаємо про себе, то не зможемо допомогти комусь іншому. Тільки якщо ми будемо якісно дбати про себе, свій емоційний і психологічний стан, ми зможемо з мінімальними втратами  для нашого життя і нервової системи впоратися з наслідками жахливих подій навколо.

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської МОН спільно із ГО «Підтримай дитину» та проєктом «Подбай про себе», ГО «Асоціація дієвих психологів України» психологи нагадують про базові речі на кожен день, які дозволять підтримувати психоемоційний стан.

1. Дихайте

Дихання – це один із фізіологічних процесів, інтенсивність та глибину якого ми можемо контролювати. Глибоке дихання – це ефективний спосіб зменшення почуття тривоги та стресу. Стежте за диханням та періодично запитуйте себе «А як я дихаю?».

Турбота про себе: з чого почати?


                                                                                     Психологічна служба ліцею повідомляє: 

Ваше тіло та простір

Бажано не починати всі ці дії відразу. Виберіть лише одну або дві активності, які найбільше вам відгукуються.

- Будь ласка, пам’ятайте: догляд за собою повинен дати вам відчуття безпеки, комфорту, здоров’я та турботи, а не перевантаженості чи стресу.

Подбайте про своє тіло

- Пийте воду.
Спробуйте випивати 8 склянок води.

- Їжте здорову їжу.
Правильно харчуючись, ми даємо своєму тілу необхідне паливо, щоб боротися з хворобами та добре працювати протягом дня. Ви можете спробувати з’їдати додаткову порцію фруктів

РЕСУРСИ ДЛЯ ТУРБОТИ ПРО СЕБЕ


Психологічна служба ліцею повідомляє: 


Під час вебінару "Практика турботи про себе", посилання(20+) Facebook  були обговорени деякі техніки регулювання емоцій. Наприклад, згадували про техніки “Дихання за квадратом” та “5-4-3-2-1”.
А в модулі 7 “Соціально-емоційне навчання курсу «Цифровий учитель» ви знайомилися з техніками “Таємний таппінг”, “Метелик” та технікою релаксації Джейкобсона.
Але технік регулювання стресу набагато більше.
Тож пропонуємо вам ознайомитися з деякими ресурсами, які дозволять вам поповнити свою скарбничку технік.

Рефлексивний практикум для вчителів


                                                            Психологічна служба ліцею повідомляє: 

 Ви впевнені, що працюєте на максимум? Або, можливо, все-таки маєте внутрішні перешкоди, які заважають вам бути продуктивними та отримувати задоволення від вашої справи? 
Психологічна служба ліцею запрошує вас на психологічний практикум “Профілактика перфекціонізму і “синдрому відмінника” як умова психологічного благополуччя вчителів” який відбудеться 09.01 2024р.
Чому синдром відмінника заважає жити або як перфекціоністу навчитися радіти життю? 

БАЗОВІ НАВИЧКИ ТУРБОТИ ПРО СЕБЕ ТА ІНШИХ


                                                                                    Психологічна служба ліцею повідомляє: 

У стресовій ситуації ми нібито втрачаємо звичні радари та опори, можемо звинувачувати себе та знецінювати свої здобутки. 

 

У межах ініціативи першої леді України Олена Зеленська щодо створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки спільно з ВООЗ та Міністерство охорони здоров'я України було створено довідник, який пропонує техніки з допомоги іншим і насамперед собі.

Цей довідник буде вам корисний, якщо ви хочете підтримати рідних та близьких. Ви дізнаєтесь, як застосовувати навичку дбати про себе та як допомогти іншим відчути підтримку.

ТЕХНІКИ САМОДОПОМОГИ ПРИ СТРЕСІ


                                                      Психологічна служба ліцею повідомляє: 

Стрес — це природна реакція на труднощі й загрози. Спробуйте тренувати ці техніки протягом кількох хвилин щодня. Їхнє використання допоможевам впоратися зі стресом і подбати про себе.